• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • До 200-річчя з дня народження Т.Г. Шевченка

Об'єднаймося, брати мої!

Ти, як небо став широкоплечо

Над літами, що упали в грузь:

Віку ХХІ предтечо,

Я до тебе одного молюсь.

Д. Павличко

Україна відзначає 200-літній ювілей Т.Г. Шевченка. Народжений від національної печалі, гніву й образи за зганьблену честь, Тарас Шевченко був посланий на нашу землю.

...Свою любов благовістить!

Святую правду возвістить!

Його слово було таким гарячим, що обпікало і обпікає серце кожного справжнього українця невидимим вогнем.

"Об'єднаймося, брати мої!" - під таким девізом пройшов урок в 11-Б класі, який провела учитель української мови та літератури Пєнкіна Л.П.

Святково прибрана класна кімната. Вишиті рушники та портрети Т. Шевченка. Виставка книг. Запалена свічка. Звучить мелодія пісні "Думи мої...". І легкий голос Цукура Сергія вводить у світ поезії Великого Кобзаря. Звучить поезія Т. Шевченка у виконанні Полішко Влади, Бакум Руслани, Басанець Ілони. Власну поезію прочитав Рогульчик Денис.

Шевченко - Пророк. Його поезія сучасна. У ній звучить біль за Україну. Гнів і ненависть Шевченка були від великої любові до України і невтишимого болю за неї.

...Україно! Україно!

Оце твої діти, твої квіти молодії,

Чорнилом политі.

Московською блекотою

В німецьких теплицях

Заглушені! Плач Украно!

Бездітна вдовице!

Шевченко - Вічність. Українці завжди стоятимуть перед ним, як перед своєю совістю. А в душах житиме його Слово, сповнене любові і самопожертви.

Я так її, я так люблю

мою Україну убогу,

Що прокляну святого Бога,

за неї душу погублю.

На закінчення кожен одинадцятикласник висловив свою думку: "Ким для мене, сучасника, є Тарас Шевченко". Думка була єдина, що Тарас Шевченко - це Гордість української нації. А нація сьогодні, як ніколи, повинна бути єдиною.

У кожний звук, у кожний тон у слові

Крізь чорноту минулих лихоліть

Услухайтесь! Почуйте в його мові

Те, що лікує, плаче й попелить.

/Files/images/shevchenko/IMG_1742.JPG/Files/images/shevchenko/IMG_1799.JPG/Files/images/shevchenko/IMG_1800.JPG/Files/images/shevchenko/IMG_1801.JPG

"Безсмертна Кобзарева дума звучить як заповіт для поколінь"

"Безсмертна Кобзарева дума звучить як заповіт для поколінь" - під таким девізом проведено 3 березня 2014 року у районній центральній бібліотеці конкурс художнього читання з нагоди 200 річниці від дня народження Т.Г. Шевченка.

Учнями школи на конкурс були представлені інсценівки "Якби зустрілися ми знову" та "У вінок Кобзареві я вплітаю слова" у постановці учасників літературно-творчого гуртка (керівник Пєнкіна Л.П.).

Також учнями 3-11 класів на конкурс були представлені власні поезії, присвячені ювілею Великого Кобзаря, вірші Т.Г. Шевченка та вірші українських поетів про нього.
/Files/images/shevchenko/IMG_0235.JPG
/Files/images/shevchenko/IMG_0242.JPG

Ми діти твої, Тарасе!

16.01. 2014 року в приміщенні Яготинського Будинку дитячої та юнацької творчості було проведено районні конкурси авторських учнівських віршів та малюнків "Ми діти твої, Тарасе!", активними учасниками яких були учні школи.

На фотографіях: юні поети та художники школи, лауреати конкурсів разом із своїми вчителями-наставниками.

/Files/images/11_lyutogo/IMG_20140206_125057.jpg

/Files/images/11_lyutogo/IMG_20140206_124836.jpg

У листопаді 2013 року учні школи брали участь у Міжнародному мовно-літературному конкурсі ім. Т.Г. Шевченка та міжнарожному конкурсі знавців української мови ім. П. Яцика.

На фотографії: переможці та призери конкурсів із своїми вчителями української мови та літератури.

/Files/images/11_lyutogo/IMG_20140206_124333.jpg

16 січня 2014 року учні школи були учасниками районного свята «Ми діти твої, Тарасе!» з нагоди відзначення 200-річчя з дня народження Т.Г. Шевченка, де представили власні віршовані твори.

На фото юні поети: Нагорний Валерій, Сокол Олександр, Рогульчик Денис, Явон Сергій, Ворковенко Вікторія, Коваленко Ангеліна, Балика Анастасія, Тузінська Софія, Сандоян Каріна.

На згадку про це святкування учні сфотографувалися із завідуючою районного методичного кабінету відділу освіти Остапенко Н.О. та головою профспілки працівників освіти району Ус С.І.

/Files/images/den_sobornost/DSCN7870.JPG

/Files/images/den_sobornost/DSCN7875.JPG

/Files/images/den_sobornost/DSCN7876.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 240